W naszym dzisiejszym, zabieganym świecie, stworzenie zdrowego, zbilansowanego posiłku dla dzieci może stanowić nie lada wyzwanie. Posiłki muszą być przede wszystkim świeże i  smaczne, ale również odpowiednio zbilansowane i wyliczone pod względem doboru wartości kalorycznej w bilansie dziennym. W posiłkach nie powinno być dodatków zawierających glutaminian sodu. Należy ograniczyć używanie przypraw, lecz należy przy tym pamiętać, że dla dziecka walory smakowe są równie ważne, jak kwestia zdrowotna dla rodzica.

Nasza firma podjęła to wyzwanie, stawiając sobie za cel staranne dobieranie pożywnych produktów, aby pomóc rodzicom zagwarantować dzieciom prawidłowy rozwój. W dobie powszechnej otyłości wśród dzieci, dbamy o odpowiednie gramatury oraz ich poprawny sposób przygotowania, zgodny z normami żywienia. Współpracujemy z dietetykiem, który dobiera i układa jadłospisy w zakresie optymalnej kompozycji menu, dbając przy tym o atrakcyjność i sezonowość posiłków.

Nasza propozycja to kuchnia, która opiera się na nowoczesnej wiedzy o jedzeniu z zachowaniem zasad:

1)      Wybieramy produkty jak najmniej przetworzone, a jak najbardziej naturalne i pełnowartościowe (melasa z buraka, pełnoziarniste mąki, kasze, dobrej jakości oleje, nabiał, mięso oraz ryby, chleb z pełnoziarnistej mąki )

2)      Nie dodajemy żadnych konserwantów ani polepszaczy smaku

3)      Ograniczamy do minimum spożycie cukru oraz produktów zakwaszających organizm

4)      Serwujemy ciepłe śniadania oraz podwieczorki w postaci gotowanych na miękko zbóż, kasz lub płatków

5)      Wspomagamy spożycie warzyw i roślin strączkowych

6)      Nasz dietetyk komponuje posiłki z sezonowych warzyw i owoców – proponujemy posiłki zgodne z porą roku i panującym klimatem, aby zagwarantować naturalność i pełnowartościowość produktów

Sami przyrządzamy wszystkie  dania, desery, wypieki. Nie podajemy dzieciom żadnych „gotowców” ani półproduktów. Wszystkie posiłki dla dzieci przygotowywane są metodą tradycyjną ( gotowane na ogniu, pieczone w piekarniku, gotowane na parze), a na życzenie w piecu konwekcyjno-parowym.

Popieramy kampanię ZDROWY  PRZEDSZKOLAK – www.zdrowyprzedszkolak.org i chętnie spotykamy się z rodzicami, by przedstawić zasady zdrowego odżywiania.